Český den proti rakovině

Ve středu 11. května proběhne již 15. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Veřejná sbírka neslouží k pouhému získávání financí na projekty sdružení, LPR Praha ji zároveň považuje za významnou preventivní akci. Každý dárce si totiž odnese nejen kytičku měsíčku lékařského, ale obdrží i leták s podrobnými informacemi o možnostech aktivní prevence rakoviny.

Cílem programu roku 2011 je informovat veřejnost o možnostech aktivní nádorové prevence, tj. nejen zdravý způsob života, nekouření, pravidelný pohyb apod., ale i využívání preventivních a screeningových programů, které nabízejí zdravotní pojišťovny – stanovení PSA (Prostatický Specifický Antigen) u mužů nad 50 let, mamografický screening pro ženy od 45 let, vyšetření stolice na okultní krvácení, očkování proti  HPV  + roční gynekologické kontroly (prevence před rakovinou děložního čípku) a samozřejmě pravidelné roční preventivní prohlídky u praktického lékaře.

Sbírka 4.jpg

Liga proti rakovině Praha je občanské sdružení, jehož náplní je již více než dvacet let snaha o snížení úmrtnosti na zhoubné nádory v České republice. K dosažení tohoto cíle volí tři hlavní dlouhodobé programy:

1.  soustavnou informovanost veřejnosti o nádorové prevenci,

2.  snahu o zlepšení kvality života nádorově nemocných,

3. podporu onkologického výzkumu, kvalitní výuky a investiční modernizace  či kompletizace onkologických pracovišť.

Liga provozuje Nádorovou telefonní linku, vydává více než 40 titulů informačních a poradenských publikací, organizuje a přispívá na rekondiční pobyty onkologicky nemocných, podporuje výukové a výchovné programy, uděluje Cenu za nejlepší odbornou publikaci s onkologickou tématikou, přispívá na hospicovou péči, atd.

Více informací na www.lpr.cz

Český den proti rakovině patří do témat
  • Prevence Aniette 31.10.2012 21:28:04

    I tohle téma probíráme na komunitě www.komunita111.cz nebo na stránkách www.trijednicky.cz

  • A co takhle činy místo slov a pochodů Lenka W. 21.09.2011 01:51:13

    Každý si uvědomí, jak je zdraví to nejcennější, co máme, až když je pozdě. Pořádat pochody a psát všude o rakovině je určitě užitečné, ale ještě to nikomu moc nepomohlo. Podstupovat chemoterapii je v poslední době často jediné, jak si v případě nemoci jakou je rakovina život mnohdy prodloužit, ale ne zachránit. Ptejme se svých lékařů také, jaké jsou nové objevy v medicíně proti léčbě rakoviny, nějaké jistě jsou, ale často na ně musíme přijít sami. Lékař Vám někdy ani nerad něco poradí, na rakovinu jsou prý dobré léky z marihuany, jenže to je nelegální - NENÍ TO DIVNÉ? To, co je ověřeno, že funguje, tak není povoleno. V poslední době je často na internetu zmínka o Jimu Humblovi, který léčil v Africe i jinde na světě lidi a vyléčil je úspěšně.


Adresář

Diskuze na téma Rakovina, nádor

  • 21.12.2012 11:12 Rakovina

    Vážená paní doktorko, vážený pane doktore rád bych se Vás touto cestou zeptal na možnosti léčby.…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku